top of page

DOĞALGAZ SOBASI

Anasayfa / Doğalgaz Sobası

Kombi kullanmadan doğalgaz ile ısınmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla ifade edilen bir sorudur. Son dönemlerde ısınmak amacı ile genellikle doğal gaz sobaları kullanılır. Çünkü doğalgaz sobaları diğer soba türleri içerisinde en fazla uygun ısıtmayı sağlar. Üstelik doğalgaz sobaları çevre dostudur. Bu özellikleri nedeni ile de son dönemlerde insanlar tarafından oldukça tercih edilir.

Doğalgaz sobaları sadece ısınma amacı ile kullanılır. Mekânın ısıtılmasından başka bir özellik için kullanılamaz. Su ısıtmada doğalgaz sobası kullanmak etkili değildir. Eğer odanızı ısıtmak istiyorsanız; ya da küçük bir eviniz var ve doğalgaz ile ısınmak istiyorsanız sizin için en ideal ısınma şeklidir.

Doğalgaz sobası alırken, en verimli ısınmayı sağlamak için bazı etkenleri göz önünde bulundurmak gerekir. Peki, doğalgaz sobası satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken durumlar aşağıdaki gibidir.

  1. Hermetik özelliğe sahip soba tercih edin.

  2. Emniyet sistemine sahip doğalgaz sobalarını kullanın.

  3. Garantisi olmasına dikkat edin.

  4. Yetkili servis ağı büyük olan firmaları tercih edin.

  5. Doğalgaz sobasının ısıtacağı alanı iyi belirleyin.

  6. Duvara monte ve ayaklı olmak üzere iki farklı kullanım şekli var. Hangisini kullanacağınızı önceden planlayın.

  7. Geniş alanlarda kullanılacaksa ısıtmanın yanı sıra fanlı özelliğe sahip sistemler tercih edin.

Odun sobasına benzer bir şekilde bacalara sahip olan doğalgaz sobası bacalı modelleri ile odaların ısınması son derece kolay olmaktadır. Üstelik ekonomik olduğunu da söyleyebiliriz. Kömür sobasına göre zahmetsiz olması ve kendi kendini ayarlaması son derece avantajlı hususlar arasında yer almaktadır.

Bacasız doğalgaz sobası müşterilerin özellikle ilgisini çeker. Bu nedenle de daha fazla tercih edilen model olarak piyasadaki yerini alır. Firmamız da bacasız doğalgaz sobasının kullanımında size kolaylık sağlayan tüm hizmetleri sunar. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz her an size bakım ve onarım hizmeti veririz. Soba temizliğinde de yine deneyimli personellerimiz size gerekli olan tüm hizmeti sunar.

Adsız tasarım (2).png
bottom of page