top of page
iStock-1412399528.jpg

KOMBİ SERVİSİ

Kombi servisi, tüm marka ve model kombiler için kombi onarımı, kombi bakımı, petek temizliği işlemlerini İstanbul'un tüm bölgelerine haftanın 7 günü sunmaktadır. Alanında uzman teknik ekibi ile ihtiyaçlarınızı kaliteli ve uzun soluklu çözümlere kavuşturuyor. Geniş araç filosu sayesinde İstanbul’da her noktaya servis hizmetini 7/24 çalışma sistemi ile ulaştıran ve uzun yıllara dayanan tecrübesini güvenilir ustaları ve teknik üstünlüğü ile birleştirdi.

Orijinal yedek parça desteği, zengin aksesuar seçenekleri ile kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan şirketimiz hızlı, kaliteli ve güvenli hizmetiyle dikkat çekiyor. Hesaplı ve uygun ödeme seçeneklerinden yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Kaliteli ve hesaplı kombi servisinin adı Ar Soğutma kombi servisi. Sizde bu ayrıcalıklı hizmetten yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Size sadece bir telefon mesafesindeyiz. Uygun ödeme seçeneklerimiz, kapıda taksit imkanlarımız ve güler yüzlü hizmetimizle siz değerli müşterilerimizin daima yanındayız.

Kombi servisi, cihazlarınızın iyi çalışması ve iyi verim sağlaması için düzenli bir şekilde talep edilmelidir. Servislerden alınacak olan hizmetler sayesinde, müşterilerin zarar görmesi ve ekonomik kayıplar yaşanması engellenir.

Bu hizmet sayesinde cihazlarınızın performansı yükselir. Hizmeti aldıktan sonra cihazınızın verimliliğinin nasıl değiştiğini hemen fark edeceksiniz.

Kombi Modelleri

Bacalı Kombi

Tam Hermetik Kombi

Yarı Hermetik Kombi

Yoğuşmalı Kombi

Günümüz cihazları tam elektronik ateşleme sistemine sahiptir. Dolayısıyla cihaz ayarı bir kez yapıldıktan sonra ek bir ayara gerek kalmaz ve çok konforludurlar. Cihaz elektronik teknolojisinin de beraber gelişimi ile mikro işlemcili yapıya sahiptirler. Kullanıcının kullanım huylarını öğrenebilen, tam alev modülasyonu yapabilen, haftanın günlerine hatta günün farklı dilimlerine dahi programlanabilen kombiler günümüz piyasasında satıştadır.

Kombi Bakımı

Kombinin kullanım ömrü kombi servisi tarafından yapılan bakım işlemi sayesinde uzatmakta, patlama, gaz sızıntısı, sık arızalanma ve verim düşüklüğü gibi kullanıcıyı zor durumda bırakan istenmeyen durumları önceden önlemektedir.

Zamanında yapılan bakımlar kullanıcının gaz tasarrufu yapmasını ve faturasının düşük olmasını sağlar. Bu nedenle kombi bakım servisi, kullanıcıların cihaz bakımlarını eylül-ekim ve nisan-mayıs aylarında olmak üzere yılda iki kere yaptırmalarını önermektedir.

Kombi Bakımında Yapılan İşlemler

Elektronik devre kontrolü

Gaz ayarlarının kontrolü

Su filtresi kontrolü

Kombi suyunun değişimi

Sıcak su kontrolü

Fan temizliği ve yağlanması

Yanma haznesinin temizliği

Kalorifer filtresi temizliği

Pompa pürjorü temizliği

Kombi servisi çağırmadan önce yapılması gerekenler

Cihazınız çalışmadığında kombi servisini çağırmadan önce bazı önemli kontrolleri yapmanız gerekiyor. Böylelikle basit aksaklıkları ve kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunları servis çağırmadan önce çözebiliriz. Ayrıca elektrik, kalorifer, gaz tesisatı ile cihazı kontrol ederek sorunun nerden kaynaklandığını öğrenebiliriz. Bu bilgilere göre servis hizmeti gerekip gerekmediğine karar veririz.

Cihazınızın yazlık/kışlık ayarlarını kontrol edin.

Cihaza gaz gelip gelmediğini kontrol edin.

Elektrik bağlantısını kontrol edin.

Elektrik sigortasını kontrol edin.

Su vanalarının açık olup olmadığı kontrol edin.

Su basıncının yeterli olup olmadığı kontrol edin. (Standart 1-1,5 bar arası)

Baca borusunun yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol edin.

Kontrolleri yaptıktan sonra cihazınız hala çalışmıyorsa mutlaka bizi arayın.

Kombi kullanırken nasıl tasarruf yapılır?

Cihazı kapatmak yerine düşük ayarda çalıştırmak, tasarruf açısından önemlidir. Bina izalasyonu yaptırmak bina içi ısıtma ve soğutma ile enerji ve yakıt tasarrufu için oldukça önemlidir. Bilindiği gibi bina çatılarından ısı kaybı yüzde 20 oranındadır. Her türlü yalıtım ısı kaybını minimum seviyeye indirir. Yapının kapı ve pencereleri yalıtımı olan malzemelerden seçilmelidir. Pencere ve kapılardan kaynaklanan ısı kayıpları yüzde 15 oranındadır. Bu nedenle boşluklar sünger ile kapatılmalıdır. Gece perdeler kapatılırsa sıcaklık odada kalır ve enerji tasarrufu sağlanır. Airfel kombi servisi, peteklerin önünün mobilya gibi eşyalarla kapatılmamasını tavsiye ediyor. Bu işlem sayesinde yüzde 15 yakıt tasarrufu sağlanır. Sisteme ısı ayarlı termostat monte edilmelidir. Isı ayarı 19 derece olmalıdır. Evden uzaklaşma süresi bir günü geçtiğinde termostat mutlaka kapatılmalıdır.

Kombi alırken nelere dikkat edilmeli

Sistemde su eksilmesine karşı mutlaka gaz sistemini durduran bir emniyet sistemi olmalıdır.

Yakıt tasarruflu olmalıdır.

Kombi yurt içi ve yurt dışından kalite belgesine sahip olmalıdır.

Garantili ve sigortalı olmalıdır.

Gaz ve baca kaçakları için alarm veren ve gaz akımını durduran uyarıcı sistemleri olmalıdır.

Bacalı kombilerde, mutlaka baca sensörü kullanılmalıdır.

İyonizasyonla alev kontrolü olmalıdır.

Düşük basınç kontrolü özellikleri bulunmalıdır.

Kaliteli kombi, modülasyon kontrolü, yani su ve oda sıcaklığına göre alev boyunu ayarlayabilen tipte olmalıdır.

bottom of page